czerwiec 2023

Ostatnie rękodzieło przed wakacjami

Dzisiaj były ostatnie przed wakacjami warsztaty z rękodzieła artystycznego prowadzone przez panią Joannę. Tym razem w Świetlicy w Zabłotni. Efekty naszej pracy widoczne na zdjęciach.Rękodzieło

13 czerwca 2023


W poniedziałek 13 czerwca mieliśmy warsztaty z rękodzieła artystycznego pod kierunkiem instruktorki SAS pani Joanny. Wspaniałe prace, wiele satysfakcji. 
Skansen Kultury Ludowej i Ziemiaństwa

26 czerwca 2023


W Kuligowie jest Skansen Kultury Ludowej i Ziemiaństwa, funkcjonujący w ramach Mazowieckiego Szlaku Tradycji. Został utworzony przez Wojciecha i Piotra Urbanowskich w 2000 roku. Tam, 26 czerwca pojechała grupa seniorów, którzy pracowali przy zorganizowaniu Pikniku w Łąkach. 

Skansen to wspaniałe miejsce do zwiedzania a dla nas okazja do wspomnień z czasów młodości. Uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich, a własnoręcznie ozdobione wazoniki mogliśmy zabrać i będą się pięknie prezentować na klubowych wystawkach. Po obiedzie i spacerze nad rzekę Bug zorganizowaliśmy piknik przy akordeonowej  muzyce w wykonaniu naszego kolegi Mariana. 

Wspaniała wycieczka, miła i prawdziwie koleżeńska atmosfera a do grupy dołączył super kierowca autokaru pan Tomek.

Państwo Urbanowscy to nie tylko pasjonaci i pozytywnie zakręceni kolekcjonerzy ale przecudni ludzie z sercem na dłoni. Zauroczyła nas gościnność, bardzo dobra organizacja, profesjonalizm w działaniu i znakomite pierogi podane na obiad. To miejsce w malowniczym zakolu Bugu sprawia, że chce się tam pojechać jeszcze raz.