marzec 2023

Gotowi do Świąt Wielkanocnych!

29 marca 2023

Na warsztatach z panią Joanną wykonaliśmy piękne i niepowtarzalne palemki. Mamy już stroiki więc jesteśmy przygotowani do Świąt.


Uroczyste spotkanie Wielkanocne 2023

28 marca 2023

Już tradycyjnie spotkaliśmy się przed Wielkanocą. Przy pięknie udekorowanych stołach dzieliliśmy się jajkiem i degustowaliśmy świąteczne potrawy. Goście składali nam życzenia również z okazji siódmej rocznicy utworzenia klubu seniora. Otrzymaliśmy od wiceburmistrza Tomasza Krupskiego wspaniały prezent - sprzęt nagłaśniający. Serdecznie dziękujemy! 

Wielkanocne ozdobne zajączki

20 marca 2023

Dzisiaj wykonaliśmy zajączki do dekoracji na Święta. 

Dekoracje na Wielkanoc 2023

15 marca 2023

Rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzisiaj po raz pierwszy z nową instruktorką SAS panią Joanną kolorowaliśmy jaja styropianowe farbami. Już mamy plany na następne spotkania. 

Kwiaty na 8 marca

8 marca 2023

Dzisiaj 8 marca na warsztatach z rękodzieła wykonaliśmy krokusy z bibuły. Z tym miłym akcentem panie poczuły się wyjątkowo uroczyście. Nie zabrakło życzeń od naszych kolegów, kawy i herbaty oraz przepysznych wypieków. Dzień Kobiet w klubowym gronie to wspaniałe świętowanie!

Pszczelarstwo

6 marca 2023

W poniedziałek 06 marca gościliśmy Pana Jana Walczaka, który opowiedział o hodowli pszczół i pracy pszczelarza. Prawie wszyscy lubimy miód ale nie zdajemy sobie sprawy jak trudne i wymagające jest to zajęcie. Pan Jan to fachowiec i pasjonat więc wszelkie informacje przekazał nam niezwykle interesująco. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu miodów i wyrobów z wosku. Wspaniałe, edukacyjne spotkanie! 

Kosmos dla seniorów

3 marca 2023

Gdy dzieje się coś niezwykłego to my seniorzy jesteśmy w pobliżu. W czwartek 02 marca, tym razem w Zabłotni patrzyliśmy w niebo ponieważ "koniunkcja" czyli ustawienie Wenus i Jowisza w jednej linii było widoczne tzw. gołym okiem. Ale największą atrakcją było oglądanie Księżyca przez teleskop. O tajemnicach tej planety i jego obserwowaniu od wieków, o nowych odkryciach w Kosmosie i mnóstwo niezwykłych informacji opowiedzieli nam dwaj pasjonaci Paweł Wasilewski z grodziskiego Planetarium oraz Krzysztof Szcześniak z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii o/Warszawa. Niezwykłe spotkanie, wspaniali goście a my wciąż uczymy się czegoś nowego.