kwiecień 2023

Malowanie na jedwabiu

Wyroby z gliny

Dzisiaj na warsztatach z rękodzieła pod kierunkiem pani Joanny Jarkiewicz /SAS Mediateka / wykonaliśmy wyroby z gliny. Wazoniki, kwiaty, liście, zawieszki a nawet pieski świetnie się udały. 

Wystawa Biblii

We wtorek 18 kwietnia zwiedziliśmy interaktywną wystawę Biblii w Poczekalnią PKP - Przestrzeń Przyjazna Kulturze. Oprowadzał nas kurator i właściciel unikatowej kolekcji pastor Jarosław Gaudek. Poznaliśmy historię powstania Biblii oraz jej wpływu na kulturę i języki świata. Obejrzeliśmy egzemplarze w języku hebrajskim, aramejskim, angielskim, niemieckim, po polsku, Śląsku a nawet w slangu młodzieżowym. To był bardzo ciekawy i edukacyjny temat a opowieści i sposób przekazu rewelacyjne. 

Zioła, smaczne i zdrowe

W czwartek 13. 04.2023 w Zabłotni uczestniczyliśmy w niezwykłym szkoleniu, zorganizowanym przez  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Bielice. Panie: Gienia i Ewa wprowadziły nas w temat dotyczący nowych zasad dopłat w rolnictwie. Następnie pani Emilia Mikulewicz z firmy Baziółka w Kraśniczej Woli opowiedziała o niezwykłych właściwościach ziół. W części warsztatowej wykonaliśmy własne, indywidualnie skomponowane oleje oraz masełka ziołowe. Wykorzystaliśmy zioła zielone z bogatej oferty Baziółki a ponieważ asortyment był duży więc i nasze fantazje kulinarne nieograniczone. Wspaniałe zajęcia wśród niezwykłego aromatu - prawdziwa wiosna. Dziękujemy i niecierpliwie czekamy na następne spotkania. 

Życzenia Wielkanocne 2023! 

4 kwietnia 2023

Zdrowych, spokojnych, pełnych nadziei  Świąt Wielkanocnych oraz pogodnego i wiosennego nastroju życzy Danuta Dubielecka!

Seniorzy u przedszkolaków.

4 kwietnia 2023

Wielkanoc to wyjątkowy czas i wszelkie przyjaźnie nabierają szczególnego znaczenia. Nasze kontakty z dziećmi z Przedszkola nr 5 w Łąkach są intensywne ale przed Świętami wyjątkowe. Byliśmy na tradycyjnym kiermaszu wielkanocnym, otrzymaliśmy własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. To duża radość, czujemy się potrzebni i traktowani z szacunkiem. 

Zostaliśmy zaproszeni do współpracy z grupą trzylatków "Bławatki" w Przedszkolu nr 5 w Wólce Grodziskiej. Wspólne warsztaty  przyniosły wszystkim wiele radości. Podziwialiśmy wyjątkowe talenty artystyczne maluchów i niezwykle miłą atmosferę. Nasza wizyta w ramach integracji międzypokoleniowej z pewnością będzie kontynuowana. Bardzo nam się podoba ta nowoczesna placówka a zaproszenie przyjęliśmy jako wyróżnienie. Dziękujemy pani dyrektor oraz wychowawczyni i opiekunkom za ciepłe i serdeczne przyjęcie.