październik 2023

Sezon na wianki

Dzisiaj 26 października pod kierunkiem instruktorki SAS pani Joanny wykonaliśmy wianki na cmentarz. 

Święto seniorów

W poniedziałek, 23 października, w świetlicy w Zabłotni gościliśmy seniorów z Żabiej Woli, którzy przyjechali do nas z rewizytą. Najlepiej świętuje się z przyjaciółmi, więc wspólnie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Trudno opisać niezwykłą atmosferę tego spotkania. 

Byli zacni goście: Bohdan Nowosielski wicewójt gminy Żabia Wola i Elżbieta Kwiatkowska dyr. Centrum Usług Społecznych oraz Norbert Cegliński wiceburmistrz i Przemysław Bobiński z naszej gminy. Odwiedzili nas ksiądz Janusz Starosta i Edward Błaszczyk. Okolicznościowy wiersz przygotowała Ula Bębenek a muzyczną oprawę Marian Stankiewicz. Pani Magdalena Ostrowska zaprezentowała mini recital muzyczny. 

Kulinarne przysmaki wykonały nasze seniorki. Wspaniała, koleżeńska atmosfera sprzyjała rozmowom, wymianom doświadczeń o pracy naszych klubów, a nawet wspólnej zabawie i tańcom. Niecierpliwie czekamy na ponowne spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Żabiej Woli.Wizyta przedszkolaków

W piątek 20 października odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Pszczółki Mai. Oprócz pięknych laurek i życzeń z okazji Święta Seniorów otrzymaliśmy olbrzymią porcję wzruszeń. Z Przedszkolem w Łąkach współpracujemy i przyjaźnimy się od kilku lat. Wspólne spotkania, warsztaty, uroczystości i święta to dla nas bardzo miłe wydarzenia. Dziękujemy pani dyrektor, wychowawczyniom i opiekunkom, ale przede wszystkim przedszkolakom za życzenia i pamięć o nas seniorach. Igielniki z panią Magdą

Pomysłowe lampiony

Pani Magda to wspaniała instruktorka z niewyczerpanym zasobem pomysłów i cierpliwością dla nas seniorów. Okazuje się, że ze sznurkiem można pracować na wiele sposobów. Tym razem wykonaliśmy praktyczne i bardzo dekoracyjne lampiony.