styczeń 2023

Pasjonująca genealogia

30 stycznia 2023

W poniedziałek 30 stycznia gościliśmy Tadeusza Jana Murzyna, regionalistę, historyka, działacza społecznego i podróżnika. Mieszka w okolicach Grodziska Mazowiecki i pisze o nich książki. Jest autorem i współautorem opracowań popularnonaukowych dotyczących pobliskich miejscowości m. in. Baranowa, Czarnego Lasu, Puszczy Mariańskiej, Kozerek a teraz pisze o wsi Zabłotnia. Zebrał informacje biograficzne o wybitnym sportowcu Teodorze Sztekkerze. Był to mistrz Polski, Niemiec, Europy i Świata w zapasach a także właściciel folwarku Chawłowo k/ Kuklówkę.

Dzisiaj razem z panem Tadeuszem tworzyliśmy własne drzewa genealogiczne. Bardzo pasjonujące zajęcia a po uzupełnieniu niezbędnych informacji o swoich przodkach spotkamy się ponownie w marcu.


Babcie i dziadkowie świętują

24 stycznia 2023

Byli goście: wiceburmistrz Norbert Cegliński, radne Wiesława Śliwińska i Ola Kapuściak, radna powiatu Maria Grabowska oraz Przemysław Bobiński z Wydziału Obsługi Sołectw. Nie zabrakło ks. Janusza Starosty. Występy rozpoczęła Oliwia Fijałkowska następnie dzieci reprezentujące wszystkie grupy przedszkolne oraz dzieci ze Świetlicy Miejskiej w Łąkach pod kierunkiem pani Kasi Nowackiej. Przy pięknie udekorowanych stołach i  słodkim poczęstunku w wykonaniu sekcji kulinarnej miło świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Były życzenia a redaktorka pism kobiecych pani Edyta Urbaniak rozmawiała, zapisywała ciekawe wypowiedzi i umawiała się na wywiady m. in. z najstarszą w naszym gronie babcią Ulą Bębenek - czekamy na efekty. Muzyką jak zwykle zajął się Marian Stankiewicz więc nie zabrakło tańców. Piękna uroczystość!

Zaproszenie z okazji Dnia Babci i Dziadka 2023

20 stycznia 2023

W piątek 20 stycznia rozpoczęliśmy świętowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zostaliśmy zaproszeni do naszej zaprzyjaźnionej klasy 1 b ze Szkoły Podst Nr 4. Dzieci zaprezentowały wspaniały program artystyczny z pięknymi tańcami. Zostaliśmy obdarowani własnoręcznie zrobionymi przez dzieci upominkami oraz słodkościami. Były konkursy i wspólne zabawy taneczne. Za cudowne spotkanie i przemiłą atmosferę dziękujemy wychowawczyni klasy i dzieciom.

Kwiaty i krzewy do ogródków

19 stycznia 2023

Dzisiaj 19 stycznia uczestniczyliśmy w szkoleniu w Zabłotni,  zorganizowanym przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/ Bielice. Byliśmy pod dużym wrażeniem informacji, które przekazał nam właściciel Gospodarstwa Ogrodniczo-Szkółkarskiego Wojciech Połanecki. Mogliśmy zadać pytania, które nurtują każdego kto ma rośliny i określone problemy związane z ich uprawą. Wspaniałe spotkanie i wiele pożytecznych rad, tym bardziej, że wiosna już wkrótce.

Sprawy organizacyjne - styczeń 2023

16 stycznia 2023

Dzisiaj 16 stycznia spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku. Omawialiśmy harmonogram wydarzeń na najbliższe dwa miesiące. Przybył Wojciech Dudziński koordynator akcji Szlachetna Paczka w Grodzisku Maz. Niezwykle interesująco opowiedział o zasadach jej  działania, o wolontariacie i specyfice tej społecznej pracy. Otrzymaliśmy Dyplom za przygotowanie stroików choinkowych, które były wręczane darczyńcom. Miłym akcentem były cukierki krówki z nadrukiem Szlachetna Paczka z milanowskiej fabryki.