wrzesień 2023

Makrama

Tym razem wykonaliśmy praktyczne podkładki ze sznurka.

Rzemiosło artystyczne!

Dzisiaj 27 września na zajęciach z rękodzieła z panią Magdą wykonaliśmy zakładki do książek ze sznurka.

Muzyka dla seniorów

W poniedziałek 25 września uczestniczyliśmy w czwartym spotkaniu muzycznym przygotowanym w Galerii Instrumentów Folkowych. Gościem specjalnym była Natalia Serweta, która grała na skrzypcach elektrycznych.

Sezon na jesienne rękodzieło

W Zabłotni 22 września rozpoczęliśmy cykl warsztatów z rękodzieła artystycznego o tematyce jesiennej. Grupę z sekcji artystycznej naszego klubu odwiedziła Bogusia Wielocha z propozycją wykonania lawendowych saszetek zapachowych. Wspaniały pomysł, piękne prace i bardzo miłe spotkanie.

Z firmą Baziółka przez cały rok

W czwartek 21 września w Zabłotni uczestniczyliśmy w cyklicznym szkoleniu zorganizowanym przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego o/Bielice. Obok ciekawych informacji były warsztaty, na których przygotowaliśmy sól ziołową. Bogaty asortyment ziół oczywiście z firmy Baziółka. 

Muzeum Ziemi Radomskiej

Przy ognisku i w altanach, przy zastawionych smakołykami stołach, tak spędziliśmy czas w piękny poniedziałek 18 września. Ten wyjazd do Radomia był wspaniałą okazją, aby spędzić czas w otoczeniu przyrody, ale co najważniejsze wesoło, wspólnie z koleżankami i kolegami z Klubu. W wakacje pobiliśmy rekord aktywności, a nasze sekcje wciąż przygotowywały się ze swoimi wyrobami. Braliśmy udział w 4 piknikach /jednego byliśmy organizatorami/ więc wyjazd był w pełni zasłużoną okazją do odpoczynku. Zwiedziliśmy bardzo ciekawe obiekty w Skansenie. Chcemy tam wrócić ponownie, bo jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Muzeum Ziemi Radomskiej, ale przede wszystkim niezwykłego profesjonalizmu pracujących tam osób. Byliśmy nie tylko fachowo obsłużeni, ale wprost dopieszczeni i otoczeni wielką życzliwością. Udany wyjazd. 

Rodzinny piknik historyczny

Już po raz drugi, jako zorganizowana grupa uczestniczyliśmy w tym cyklicznym wydarzeniu. To dla nas radość i satysfakcja, bo to w naszych Łąkach kultywowane są tradycje bliskie sercu każdego seniora. W tym roku tłem historycznym była 160 rocznica powstania styczniowego. Wspaniała, rodzinna atmosfera i liczne atrakcje. Koleżanki przygotowały ciasta do degustacji, a sekcja artystyczna wystawiła swoje prace z rękodzieła artystycznego.Piosenki o Warszawie

Jak muzyka to oczywiście w Galerii Instrumentów Folkowych z rodziną Stróżewskich . W poniedziałek 11 września już po raz trzeci a pierwszy po wakacjach spotkaliśmy się w ramach projektu przygotowanego dla seniorów. Nie tylko słuchaliśmy przebojów o Warszawie, ale wspólnie śpiewaliśmy, bo to były piosenki dobrze nam znane. Bardzo miło spędziliśmy czas.

Świętowaliśmy wyjątkowe urodziny, bo też jubilatka jest wyjątkowa. Nasza koleżanka Ula Bębenek skończyła 93 lata, ale jej energią, poczuciem humoru i obiektywnym spojrzeniem na świat można obdzielić wielu młodych. Cieszymy się, że jest wśród nas!

Dożynki powiatowo-gminne 2023

Pomagałyśmy koleżankom z Zabłotni na stoisku sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowanie degustacji na piknikach to dla nas nie nowość. 

Bardzo miła atmosfera!

Seniorada

03 września uczestniczyliśmy w I Grodziskiej Senioradzie. Wspaniale prezentowaliśmy się na Paradzie a nasze ciasta, smażone na miejscu małe pączki  oraz kanapki z masłem ziołowym smakowały wszystkim. Po raz kolejny zdaliśmy egzamin ze współpracy w grupie, koleżeństwa i bezinteresownej pomocy innym.

Brawo Seniorzy z Łąk!